podpisanieWczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisaliśmy umowę na dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt pod nazwą „Zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez zakup doposażenia dla lokalnych podmiotów z terenu Gminy Książki” obejmował będzie zakup doposażenia oraz sprzętu AGD dla jedenastu podmiotów funkcjonujących na terenie Gminy Książki.

Jest to osiem świetlic wiejskich oraz trzy jednostki OSP. Ma to na celu szerzenie lokalnej kultury i dziedzictwa narodowego. Całkowita wartość projektu wyniesie 50 000,00 zł z czego w ramach dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego otrzymamy 31 815,00 zł.

umowy_prow-37