Europejskie Dni Dziedzictwa na terenie naszej gminy

Szanowni Mieszkańcy Gminy Książki,

Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zwróciło się z prośbą o pomoc w rozpropagowaniu idei Europejskich Dni Dziedzictwa na terenie naszej gminy. Tegoroczne obchody Europejskich Dni Dziedzictwa odbywać się będą pod hasłem „Dziedzictwo utracone”. Wydarzenia organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa adresowane są do szerokiego kręgu odbiorców i odbywać się będą w kolejne wrześniowe weekendy bieżącego roku.

Bardzo ważnym elementem planowanych imprez jest powszechna dostępność dla wszystkich mieszkańców. Cechą charakterystyczną tych imprez jest bezpłatne udostępnianie zabytków i miejsc, które na co dzień są niedostępne dla przeciętnego odbiorcy.

Zachęcam Was Szanowni Mieszkańcy do śledzenia informacji o organizowanych imprezach w naszym województwie i skorzystania z przedstawianych ofert.