Nielegalny pobór wody

grafika dekoracyjnaDrodzy Mieszkańcy Gminy Książki,

Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie i współpracę w związku z problemem nielegalnego poboru wody, który miał miejsce w naszej gminie w dniu 26.10.2023 r.

Nielegalny pobór wody jest nie tylko naruszeniem prawa, ale także zagrożeniem dla zasobów wodnych naszej społeczności.

Jeśli macie jakiekolwiek informacje na ten temat lub zauważyliście podejrzane działania związane z nielegalnym poborem wody, prosimy o natychmiastowe zgłoszenie tego faktu na policję lub do Urzędu Gminy Książki (także anonimowo). Tylko eliminując proceder kradzieży wody możemy zapewnić niezawodność i komfort dostaw wody dla wszystkich mieszkańców.

Wspólnie możemy chronić nasze zasoby wodne i zadbać o przestrzeganie prawa. Apelujemy o Waszą pomoc, aby uchronić naszą gminę przed nielegalnymi praktykami. Dziękujemy za Waszą czujność i wsparcie!

Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzania ścieków grzywna przewidziana za nielegalny pobór wody wynosi do 5.000,00 zł.