Pomoc młodzieży w uzyskaniu stypendium Caritas Diecezji Toruńskiej w projekcie „ Fundusz dla Janka Muzykanta”

Szanowni Państwo
Już od 16 lat Caritas Diecezji Toruńskiej realizuje projekt pod nazwą „Fundusz dla Janka Muzykanta”. Celem projektu jest wspieranie edukacji młodzieży, wywodzącej się z ubogich środowisk. Pomoc tę realizujemy poprzez udostępnienie pokoi oraz opiekę wraz z zabezpieczeniem potrzeb socjalnych. W Bursie Szkolnej w Grudziądzu dysponujemy miejscami dla chłopców, natomiast w Bursie Szkolnej w Brodnicy dla chłopców i dziewcząt. Studentów przyjmujemy w Bursie Akademickiej w Przysieku, która od 11 lat wspiera młodzież regionu.
Aktualnie rozpoczynamy nabór na kolejny rok akademicki. Zwracamy się z propozycją współpracy i udzielenia pomocy tegorocznym maturzystom, którzy borykając się z problemami materialnymi mogą mieć trudności z podjęciem decyzji o rozpoczęciu studiów. Kierując się troską o tę młodzież podejmijmy wszelkie dostępne kroki, aby pomóc im i ich rodzinom. Informacje na temat bursy wraz z możliwością pobrania wniosku o przyjęcie znajdą Państwo na stronie www.bursaakademicka.pl. Wypełnione wnioski wraz z załącznikami prosimy przesyłać na adres: Caritas Diecezji Toruńskiej, Przysiek 75, 87-134 Zławieś Wielka. Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem telefonu 56 674 44 01 lub 793 373 688.

www.torun.caritas.pl