Dzienne archiwum: 6 Wrzesień 2022

Nieodpłatna porada obywatelska

Grafika dekoracyjna połączone dłonie - Obraz autorstwa jcompZnajdujesz się w trudnej sytuacji i szukasz pomocy, która pozwoli Ci z niej wyjść?

Skorzystaj z poradnictwa obywatelskiego!

Nieodpłatna porada obywatelska kierowana jest do osób borykających się z problemami, które nie mają natury prawnej. Doradca obywatelski analizuje problem wraz z beneficjentem oraz przedstawia mu, jakie ma prawa i obowiązki. Poradnictwo obywatelskie ma szerszy zakres przedmiotowy niż poradnictwo prawne, gdyż odnosi się także do tych kwestii życia codziennego, które nie są uregulowane w legislacji.

Wykaz punktów działających na terenie Gminy Książki i powiatu wąbrzeskiego: Lista instytucji świadczących nieodpłatne poradnictwo

Ankieta

ankieta grafika dekoracyjnaW imieniu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska zapraszamy Państwa do wyrażenia opinii na temat warunków życia w naszej gminie poprzez udział w badaniu ankietowym.

Ankieta jest anonimowa, a informacje dzięki niej pozyskane posłużą Lokalnej Grupie Działania do podsumowania obecnie wdrażanej wielofunduszowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru Ziemi Wąbrzeskiej, jak również do projektowania przyszłego okresu wydatkowania funduszy unijnych.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

Plakat - Dzień osób z niepełnosprawnością wrzesień 2022 - porady specjalistów ZUS i instytucji partnerskich, - wykłady, spotkania i materiały informacyjne; 29.09.2022 r. godz. 10:00-13:00 miejsce: Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 26 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Toruniu ul. Fałata 88/90 (sala gimnastyczna)Już we wrześniu zapraszamy na Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS.
Jest to cykl wydarzeń w całej Polsce, podczas których zainteresowani będą mogli skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz skonsultować się ze specjalistami instytucji partnerskich.

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty, a udział w nich jest bezpłatny.