Apel oraz konkurs patriotyczny

DSCN4514Dnia 13 września 2019 r. koło patriotyczne pod opieką p. Magdaleny Kesler przedstawiło Apel patriotyczny pt. „Nasz patriotyzm”. W apelu występujący uczniowie przybliżyli obchodzoną corocznie uroczystość patriotyczno-religijną przy pomniku Łopatkach. W przedstawieniu ukazali rys historyczny mieszkańców gminy Książki, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

W dalszej części apelu odbyło się ogłoszenie wyników konkursu patriotycznego pt. „ Gmina Książki – miejsca związane z historią naszych przodków” 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Konkurs ten został zorganizowany dzięki wsparciu Pana Wójt Gminy Książki Krzysztofa Zielińskiego.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas 4-8 naszej szkoły. Jury konkursu wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Karolina Lipińska kl.5c,
I miejsce: Krzysztof Majta kl. 5c,
II miejsce: Maja Komorowska kl. 6c,
III miejsce: Oliwia Kamycka kl.5c,
Wyróżnienie: Wiktoria Mędryk kl.5c,

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!????

Prace plastyczne z tego konkursu były wystawione w Szkole Podstawowej w Książkach.

DSCN4514 DSCN4517