Ćwiczenia DRAGON-24

grafika dekoracyjnaW dniach od 25 lutego do 14 marca 2024 r. NATO SHAPE tzn. Dowództwo Połączonych Sił Sojuszniczych w Europie  organizuje największe od kilkudziesięciu lat ćwiczenie wojskowe pod wspólnym kryptonimem STEADFAST DEFENDER 2024, w tym polskie ćwiczenia pod kryptonimem DRAGON-24.

Działalność Sił Zbrojnych podczas ćwiczenia na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego będzie obejmować w szczególności rejon Miasta Grudziądza, powiatu grudziądzkiego, nie wykluczać pozostałych rejonów województwa.

Ponadto mając na uwadze możliwość kształtowania pozytywnego wizerunku żołnierza polskiego, Sił Zbrojnych RP oraz wojsk sojuszniczych NATO, przy współudziale Władz Miasta Grudziądza, zostanie zrealizowana prezentacja sprzętu wojskowego dla społeczności lokalnej w dniu 3 marca 2024 r. w m. Grudziądz.

W związku z odbywającymi się ćwiczeniami DRAGON-24 pamiętajmy w szczególności o:

  • zachowaniu warunków bezpieczeństwa z uwagi na przejazd sprzętu wojskowego (nie zbliżaniu się do tras przejazdu pojazdów i zachowaniu bezpiecznej odległości);
  • utrudnieniach w ruchu z uwagi na czasowe zamknięcie dróg;
  • nieparkowaniu pojazdów cywilnych wzdłuż dróg zaplanowanych dla ruchu kolumn wojskowych;
  • zabezpieczeniu zwierząt domowych i hodowlanych w obejściach domowych i poza nimi np. pastwiska;
  • niepublikowaniu zdjęć, filmów pojazdów wojskowych w mediach społecznościowych.