Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Infografika Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 już od 1 kwietnia!Już DZIŚ rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 !

Dane w NSP 2021 można przekazywać samodzielnie poprzez samospis internetowy na stronie: https://spis.gov.pl/. Samospis jest możliwy przez 14 dni od pierwszego zalogowania.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie skontaktuje się rachmistrz spisowy. W takiej sytuacji respondent ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego. Osoby, do których zgłosi się rachmistrz zostaną spisane jedną z dwóch metod:

• wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym, lub

• wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym.

Wobec każdego respondenta dobierana i stosowana jest jedna, odpowiednia dla niego metoda. Bardzo ważne jest przy tym bezpieczeństwo danych.

 Pamiętaj! Aby dokonać spisu musisz mieć przygotowane informacje, takie jak numer PESEL, zarówno swój jak i pozostałych domowników !

W Urzędzie Gminy Książki dostępne jest miejsce spisowe, gdzie każda osoba objęta obowiązkiem spisowym może wypełnić formularz internetowy. W przypadku chęci skorzystania ze stanowiska w Urzędzie Gminy, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 56 6888181 wew. 37, 38 lub 35.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, zabezpieczenia społecznego, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.

Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

 Zachęcamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

 Więcej informacji na stronie: https://spis.gov.pl/

#LiczymySięDlaPolski #LiczySięKażdy #NSP2021