Niecodzienny Jubileusz 100 lat urodzin Pani Janiny Bartnik

Zdjęcie jubilatki oraz Pana Wójta i Pani Kierownik USCW dniu 21 maja 2022 r. swoje setne urodziny obchodziła Pani Janina Bartnik z Osieczka. Z tej okazji przez cały weekend przyjmowała gratulacje, kwiaty, upominki i życzenia od całej rodziny. Szczególnie niedziela obfitowała w dzień pełen wrażeń. Świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Osieczku w intencji Jubilatki i miało ciąg dalszy w restauracji.

W poniedziałek – 23 maja Wójt Gminy Książki – Krzysztof Zieliński wraz z Kierownikiem USC – Anną Ojdowską odwiedzili Szanowną Jubilatkę z bukietem kwiatów i upominkiem składając serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych lat życia w zdrowiu, szczęściu i pomyślności.

Janina Bartnik urodziła się 21 maja 1922 r. w Stawcach, jako pierwsze z sześciorga dzieci Katarzyny i Andrzeja Wójcik. Za całego rodzeństwa, tylko ona doczekała tak pięknego wieku, bo nikt z rodzeństwa już nie żyje. Życie rodzinne pani Janiny, tak jak wszystkim Polakom, zburzył wybuch II wojny światowej. W dniu 30 grudnia 1949 r. w Zakrzewie zawarła związek małżeński z Janem Bartnikiem, z którym przeżyła ponad 45 lat. Od 1964 r. mieszka w Osieczku, gdzie przeprowadziła się wraz z mężem i dziećmi z województwa lubelskiego. Rodzina zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Mąż zmarł 16 sierpnia 1995 roku. Pani Janina wspólnie z mężem wychowała dwoje dzieci: córkę Krystynę i syna Aleksandra, doczekała się siedmiu wnucząt, piętnastu prawnucząt i trzech praprawnuczek. Mieszka z córką i zięciem, którzy na co dzień otaczają ją bardzo dobrą opieką i miłością.

Pani Janina Bartnik jest obecnie najstarszą mieszkanką Gminy Książki.

Szanowna Jubilatka otrzymała także okolicznościowe listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz od Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Aleksandry Hadzik.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego Jubileuszu i życzymy Pani Janinie na kolejne lata dużo zdrowia oraz cierpliwości w zmaganiu się z wszelkimi niedogodnościami dnia codziennego.