Odnawialne źródła energii w Gminie Książki

ozeInformujemy, że Gmina Książki przystąpiła do realizacji projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Książki”. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Program obejmuje montaż 12. instalacji solarnych i 7. instalacji fotowoltaicznych na potrzeby mieszkańców oraz montaż 4. instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej.

Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 28 października 2019 r. z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

Firma Zybel Sp. z o.o. będzie odpowiedzialna za montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych na terenie naszej Gminy.

Całkowita wartość projektu wynosi 766 001, 39 zł, w tym dofinansowanie 370 617,89 zł.