Otwarcie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki

Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnej sali koncertowej na Jordankach w Toruniu odbędzie się 12 grudnia 2015 roku. Jedno z najsłynniejszych dzieł muzyki poważnej – IX Symfonia d-moll op. 125 Ludwika van Beethovena zabrzmi podczas koncertu otwarcia.
Wielofunkcyjna sala koncertowa zaprojektowana przez hiszpańskiego architekta Fernando Menisa jest jednym z najbardziej nowoczesnych obiektów kulturalnych w kraju. Toruń zyskał nową, wyjątkową przestrzeń do prezentacji różnorodnych wydarzeń artystycznych i nowoczesne centrum konferencyjne. Oryginalna bryła architektoniczna i nowoczesne rozwiązania, zwłaszcza z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, zapewnią funkcjonalną przestrzeń do organizacji wydarzeń kulturalnych i konferencji nawet dla 1200 uczestników. Budynek wielofunkcyjnej sali koncertowo kongresowej na Jordankach to jednocześnie nowa siedziba Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
Uroczyste otwarcie sali koncertowej będzie miało wyjątkową, artystyczną oprawę. Pod dyrekcją Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka wystąpią Toruńska Orkiestra Symfoniczna, soliści: Iwona Hossa, Anna Lubańska, Adam Sobierajski, Wojciech Gierlach oraz toruńskie chóry. Podczas koncertu inauguracyjnego zabrzmi IX symfonia d-moll op. 25 Ludwika van Beethovena i specjalny utwór związanego z Toruniem kompozytora Piotra Mossa – Hommage à Toruń.
Informacje na temat Sali jak również dotyczące wydarzeń, które odbędą się w grudniu w sali koncertowej można znaleźć w serwisie internetowym CKK Jordanki: www.jordanki.torun.pl