Otwarcie Lata -Świętojanki to nasza tradycja

zdjęcie z imprezyJak co roku, tak i tym razem odbyła się impreza Świętojańska -powitanie Lata w tradycji ludowej. Tak świętowali najkrótszą noc mieszkańcy Sołectwa Łopatki i Szczuplinki gminny Książki. Podczas imprezy ,,Otwarcie Lata -Świętojanki to nasza tradycja” odbył się warsztat wyplatania wianków Świętojańskich, konkurs na Najpiękniejszy wianek Świętojański, wręczenie nagród i puszczanie wianków na wodę nawiązujące do Tradycji Nocy Świętojańskiej.
Pozyskane środki na organizację wydarzeń byli z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko pomorskiego, Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich w ramach konkursu Wieś na weekend2023.

logotypy

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich”, „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy zdjęcie z imprezy