Szczepienia przeciw COVID-19

wirus grafika dekoracyjnaSzanowni Mieszkańcy,

przypominamy, że już od 15 stycznia istnieje możliwość zgłoszenia chęci zaszczepienia się przeciw COVID-19.  

Rejestracja rusza:

  • od 15 stycznia 2021 r. dla osób, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. dla osób, które skończyły 70 lat

Szczepienia tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco. Już od 15 stycznia będzie można zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila.

Jak się będzie można zarejestrować?

Dostępne są trzy możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim.

Na terenie naszej Gminy punktem szczepień jest:

Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Książkach

ul. Ks. Kujawskiego 8

87-222 Książki

tel. 56-68-88-199

TRANSPORT OSÓB DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

Gmina Książki realizuje zadanie pn. transport osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w tym osób niepełnosprawnych.

Kto może skorzystać z transportu ?

– osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

– osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień;

Osoby, u których istnieje potrzeba skorzystania z bezpłatnego transportu do punktu szczepień powinny poinformować o tym fakcie podczas rejestracji na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień lub pod numerem telefonu 56-68-88-199.

Więcej informacji na temat szczepień można uzyskać na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Plakat_SzczepimySie