SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 – OSOBY W WIEKU 65-69 LAT I PRZEWLEKLE CHORE

szczepimy się logoOd 11 marca rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku od 65 do 69 lat. Zapraszamy do zgłoszeń! Także osoby w wieku 70+ nadal mogą zapisywać się na szczepienie. Poniżej przedstawiamy dokładny harmonogram rejestracji oraz informacje dla osób z poszczególnych grup wiekowych.

Rejestracja osób powyżej 65 lat

Rejestracja będzie realizowana zgodnie z harmonogramem, ponieważ uprawnionych do szczepień w tej grupie wiekowej są ponad 3 miliony osób.

DATA GRUPA
11.03 – 13.03 Rocznik 1952
18.03 – 20.03 Rocznik 1952 – 1954
22.03 – 24.03 Rocznik 1952 – 1956
25.03 – 27.03 Grupa 70+

Uwaga! Pierwszeństwo w rejestracji mają osoby najstarsze, ale to nie znaczy, że jeśli miną podane terminy, seniorzy z danej grupy wiekowej nie będą mogli zapisać się później.

Przykład: jeśli 69-latek nie zarejestruje się na szczepienie w dniach 11-13 marca, nadal będzie mógł to zrobić w późniejszym terminie.

Jak się będzie można zarejestrować?

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim.

Punkt szczepień w Gminie Książki to:
Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Książkach
ul. Ks. Kujawskiego 8
tel. 56-68-88-199

4. Wyślij SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Jesteś przewlekle chory? Nie zwlekaj i zaszczep się przeciw COVID-19

Rejestracja pacjentów onkologicznych, dializowanych, po przeszczepach i mechanicznie wentylowanych rozpocznie się 10 marca 2021 r. A szczepienia – 15 marca. Ważne, żeby osoby przewlekle chore, które są najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19 lub śmierć z jej powodu, były zaszczepione jak najszybciej. Jeśli jesteś pacjentem:

• dializowanym z powodu przewlekłej niewydolności nerek,
  • z chorobą nowotworową, u którego po 31.12.2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
  • po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u którego prowadzi się leczenie immunosupresyjne,
  • poddawanym przewlekłej wentylacji mechanicznej,

– możesz się zaszczepić priorytetowo.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie