Uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego

uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiegoW dniu 13 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Książkach odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Złoty jubileusz obchodziły 3 pary z terenu Gminy Książki: Emilia i Józef Dul, Henryka i Jerzy Klinikowscy oraz Stanisława i Bronisław Jakielscy.

Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dekoracji dokonał Wójt Gminy Książki Pan Krzysztof Zieliński. W ceremonii asystowali Przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Macikowski i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Pani Anna Ojdowska. Były gratulacje, kwiaty i życzenia. Nie zabrakło również Marszu Mendelsona, toastu lampką szampana oraz tradycyjnego „Sto lat”. Miłymi akcentami uroczystości były pamiątkowe fotografie oraz tort i kawa.

Niestety jedna z par nie mogła uczestniczyć w ceremonii w urzędzie, ale została uhonorowana Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie tego samego dnia w zaciszu domowym.

Państwo Emilia i Józef Dul zawarli związek małżeński dnia 05.10.1968 r. w Książkach, mają troje dzieci, sześcioro wnucząt i jednego prawnuka. Państwo Henryka i Jerzy Klinikowscy pobrali się 12.10.1968 r. w Książkach, wychowali troje dzieci, mają ośmioro wnucząt i sześcioro prawnucząt.

Państwo Stanisława i Bronisław Jakielscy zawarli związek małżeński 15.10.1968 r. w Książkach, wychowali dwoje dzieci i doczekali się pięciorga wnucząt.

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych pięknych jubileuszy