Złote Gody w Gminie Książki

Obrączki - grafika dekoracyjnaW dniu 28 lipca 2022 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Książkach odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złoty jubileusz obchodziły 4 pary z terenu gminy Książki: Weronika i Adam Szczotka, Halina i Aleksander Sukiennik, Teresa i Piotr Gensty oraz Genowefa i Edmund Jeziorowscy.

Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dekoracji dokonał Wójt Gminy Książki Pan Krzysztof Zieliński. W ceremonii asystowali Przewodniczący Rady Gminy Pan Marek Macikowski i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Anna Ojdowska. Były gratulacje, kwiaty i życzenia. Nie zabrakło również Marszu Mendelsona, toastu lampką szampana oraz tradycyjnego „Sto lat”. Miłymi akcentami uroczystości były pamiątkowe fotografie oraz tort i kawa.

Państwo Weronika i Adam Szczotka zawarli związek małżeński dnia 30.10.1971 r. w Dębowej Łące, wychowali czworo dzieci, mają dziesięcioro wnucząt i jednego prawnuka. Państwo Halina i Aleksander Sukiennik pobrali się 25.12.1971 r. w Książkach, wychowali dwóch synów, mają siedmioro wnucząt. Państwo Teresa i Piotr Gensty zawarli związek małżeński 12.02.1972 r. w Książkach, mają trzech synów i pięcioro wnucząt. Genowefa i Edmund Jeziorowscy wstąpili w związek małżeński 19.02.1972 r. w Książkach wychowali troje dzieci, doczekali się pięciorga wnucząt.

Tego typu uroczystość jest ważna nie tylko dla jubilatów i ich rodzin, ale także dla władz samorządowych. Każda z tych par ma swój wkład w tworzenie społeczności gminnej. Jest pięknym przykładem dla młodego pokolenia, jak należy żyć.

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i kolejnych tak pięknych jubileuszy.

zdjęcie odznaczeń Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystościZdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości  Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości Zdjęcie z uroczystości