Złote Gody w Gminie Książki

Złote gody grafika dekoracyjnaW dniu 24 sierpnia 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania 10 par z terenu Gminy Książki Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedyne odznaczenie przyznawane przez głowę państwa za staż małżeński. Wśród zacnego grona dostojnych jubilatów znaleźli się:

1)      Państwo Janina i Stanisław Boroch,
2)      Państwo Stefania i Zdzisław Szwiec,
3)      Państwo Stanisława i Emil Kochan,
4)      Państwo Krystyna i Henryk Manerowscy,
5)      Państwo Maria i Bolesław Zych,
6)      Państwo Maria i Adam Szrajer,
7)      Państwo Danuta i Jan Lewandowscy,
8)      Państwo Gabriela i Mieczysław Mucha,
9)      Państwo Stefania i Zygmunt Skwark,
10)    Państwo Krystyna i Józef Szrajer.

W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medale wręczył Wójt Gminy Książki Krzysztof Zieliński. W ceremonii asystowali Przewodniczący Rady Gminy Marek Macikowski i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Anna Ojdowska.

Były gratulacje, kwiaty i życzenia. Nie zabrakło również Marszu Mendelsona, toastu lampką szampana oraz tradycyjnego „Sto lat”. Miłymi akcentami uroczystości były pamiątkowe fotografie oraz słodki poczęstunek. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli także najbliżsi jubilatów. Tego typu uroczystość budzi zawsze dużo emocji i wzruszeń. Jest ważna nie tylko dla jubilatów i ich rodzin, ale także dla władz samorządowych. Każda z tych par ma swój wkład w tworzenie społeczności gminnej. Jest pięknym przykładem dla młodego pokolenia, jak należy żyć. Małżonkowie z dumą opowiadali o swoich dzieciach, wnukach i prawnukach.

Zdjęcie grupowe solenizantów

 

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i kolejnych tak pięknych jubileuszy.