„ZWIERZowa Akcja Kastracja” po raz 3 w naszej gminie !

grafika dekoracyjnaW ramach współpracy z Fundacją ZWIERZ z siedzibą w Bieruniu mieszkańcy naszej gminy ponownie będą mogli skorzystać z bezpłatnych zabiegów kastracji i czipowania swoich zwierząt domowych w ramach projektu „ZWIERZowa Akcja Kastracja” !

Przeprowadzanie zabiegów kastracji u zwierząt domowych to jedno z najbezpieczniejszych i najpewniejszych zabezpieczeń przed niekontorolowanym rozmnażaniem się, ale także zapewnienie zdrowia samicom, jak i też ograniczenie wałęsania się samców.

Zabieg ten eliminuje ryzyko wystąpienia niektórych chorób u samic, takich jak infekcje macicy czy nowotwory gruczołów mlekowych. Ponadto, eliminuje również ryzyko wystąpienia ciężkich stanów zapalnych narządów rozrodczych.

Kastracja ma również pozytywne skutki dla samców. Ogranicza ich instynkt rozmnażania, co z kolei wpływa na zmniejszenie wałęsania się oraz agresywnego zachowania w okresie godowym. Dodatkowo, kastracja może również zapobiegać niektórym chorobom, takim jak przerost prostaty czy nowotwory jąder.

Dzięki trwałemu oznakowaniu (zachipowaniu) zwierzęcia, zapewniasz mu szybki powrót do domu w przypadku zagubienia się, co zapobiega:

  • trudnym sytuacjom, na które narażone jest błąkające się zwierzę, w tym utratę zdrowia, a nawet życia;
  • stresowi i utracie więzi ze zwierzęciem przez jego opiekuna;
  • wydatkowaniu środków finansowych na wyłapywanie i opiekę nad zwierzęciem znalezionym przez Gminę.

ZWIERZowa Akcja Kastracja to wspaniała inicjatywa, która ma na celu dbanie o zwierzęta i zapobieganie nadmiernemu rozmnażaniu się. Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Książki do skorzystania z tej okazji i zadbania o dobrostan swoich pupili.

O terminie naboru wniosków poinformujemy w kolejnym poście.