Informacja dotycząca PIT, CIT i VAT

logo skarNaczelnik Urzędu Skarbowego w Wąbrzeźnie uprzejmie informuje, że podatki PIT, CIT i VAT od 1 stycznia 2020r. należy zapłacić do urzędu skarbowego wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy, tzw. mikrorachunek podatkowy.

Numer swojego mikrorachunku podatkowego można sprawdzić w dowolnym momencie w ciągu roku, korzystając z generatora dostępnego na stronie www.podatki.gov.pl lub w każdym urzędzie skarbowym. Aby sprawdzić swój numer mikrorachunku, wystarczy podać PESEL lub NIP. Osoby fizyczne, które będą mieć do zapłaty podatek z rozliczenia rocznego PIT za 2019 r., przed jego zapłatą powinny upewnić się, że znają numer swojego mikrorachunku podatkowego. Można go sprawdzić w każdej chwili w generatorze. Mikrorachunek podatkowy służy tylko do wpłat podatku. Zwroty nadpłat będą realizowane na dotychczasowych zasadach. Wygenerowanie i korzystanie z mikrorachunku nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wystarczy go sprawdzić w generatorze i wykorzystać podczas przelewu.

Więcej informacji na temat mikrorachunku podatkowego znajdą Państwo na stronie www.podatki.gov.pl.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy informuje, że od dnia 7 stycznia 2020 r. zmianie ulegają godziny obsługi klientów w urzędach skarbowych województwa kujawsko-pomorskiego.
Przyjmowanie klientów odbywać się będzie w następujących godzinach:
• Poniedziałki: 8:00 – 18:00
• Od wtorku do piątku: 8:00 – 15:00