Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

logo nsplimTylko 37 dni zostało do rozpoczęcia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021).

Czym jest spis?

Według definicji zawartej w Encyklopedii PWN spis ludności to podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium.

Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się uzyskać odpowiedz na to: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Uzyskane podczas spisu powszechnego dane indywidualne są opracowywane i przedstawiane w postaci zbiorów danych o różnych przekrojach i na różnych poziomach podziału terytorialnego i administracyjnego kraju. Wyniki spisu umożliwiają analizę i ocenę zróżnicowania przemian demograficznych i społecznych w dowolnych przekrojach. Na ich podstawie rząd podejmuje najważniejsze decyzje gospodarcze i społeczne na kolejne lata.

Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Więcej informacji wkrótce.

Główna strona internetowa NSP 2021: https://spis.gov.pl/

#liczysiękażdy

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 Już od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Pamiętaj, że udział w spisie to Twój obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź już 1 kwietnia na stronę spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy. Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię 22 279 99 99 i spisz się przez telefon. Jeśli nie spiszesz się przez Internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Chcesz sprawdzić, o co zapytamy w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Wejdź na spis.gov.pl i bądź na bieżąco! Wejdź na spis.gov.pl i spisz się! Ulotka informacyjna