Uroczystości patriotyczno-religijne

Zdjęcie z uroczystościW dniu 25 września 2021 r. pod pomnikiem pomordowanych w Łopatkach odbyły się coroczne uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające ofiary II Wojny Światowej. Łopatki to największe miejsce zbrodni hitlerowskich w powiecie wąbrzeskim.

Mszę w intencji ofiar totalitaryzmu, w obecności przedstawicieli władz samorządowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców, odprawili ks. Artur Jankowski – Proboszcz Parafii Łopatki, ks. Zbigniew Żynda – Proboszcz Parafii Książki oraz ks. kanonik Wojciech Rychert – Proboszcz Parafii Radzyń Chełmiński.

Zdjęcie z uroczystościPo mszy świętej władze samorządowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy złożyli wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Totalitaryzmu.

Podczas uroczystości historyk Pan Paweł Becker w trakcie swojej prelekcji przybliżył uczestnikom informacje o wydarzeniach mających miejsce w piaskowni w Łopatkach.

Za udział w uroczystościach dziękujemy delegacjom, pocztom sztandarowym, mieszkańcom, rodzinom ofiar oraz wszystkim obecnym w tym dniu na cmentarzu wojennym w Łopatkach.

Zdjęcie z uroczystościDziękujemy również asyście honorowej 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Księżom dziękujemy za odprawienie mszy świętej w intencji ofiar totalitaryzmu.

Więcej zdjęć znajduje się na stronie: https://www.gokksiazki.pl/uroczysta-msza-pod-pomnikiem-w-lopatkach-25-09-21/