Uroczystości patriotyczno-religijne

W dniu 20 kwietnia 2018 r. pod pomnikiem w piaskowni Książki-Brudzawki odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne, podczas których odprawiona została Msza Św. w intencji ofiar totalitaryzmu. W uroczystości udział wzięły delegacje i przedstawiciele: Wojewody Kujawsko- Pomorskiego, Gminy Książki, Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie, Miasta Wąbrzeźno, Gminy Dębowa Łąka, Gminy Ryńsk, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Koła Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Szkoły Podstawowej i Przedszkola oraz Gimnazjum w Książkach, sołectw i mieszkańców Gminy Książki, rodzin pomordowanych, uczniów i harcerzy oraz druhów z OSP Gminy Książki. Podczas uroczystości przedstawiciel Wojewody Kujawsko- Pomorskiego Pan Janusz Wojciechowski wraz z Wójtem Gminy Książki Jerzym Dutkiewiczem zasadzili symboliczny dąb oraz odsłonili tabliczkę upamiętniającą Stulecie Odzyskania Niepodległości. Pod pomnikiem ofiar totalitaryzmu przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz zaproszeni goście i delegacje złożyli wieńce i kwiaty. Po części oficjalnej w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się wystawa prac przygotowanych na konkurs patriotyczny pt. „Gmina Książki – miejsca związane z historią naszych przodków”.

DSC_0002 DSC_0042 DSC_0050 DSC_0066 DSC_0069 DSC_0083 DSC_0108 DSC_0145 DSC_0164