Urodziny porucznika w stanie spoczynku Alojzego Jedamskiego

zdjęcie grupoweW dniu 22 marca 98. urodziny obchodził porucznik w stanie spoczynku Alojzy Jedamski – żołnierz 2. szwadronu plutonu rozpoznawczego 10. Pułku Dragonów 1. Dywizji Pancernej.
Porucznik Alojzy Jedamski to ostatni żyjący w kraju Dragon generała Stanisława Maczka.
Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i wieloma odznaczeniami polskimi oraz alianckimi.
W świętowaniu tego wyjątkowego jubileuszu, oprócz rodziny i znajomych, udział wzięli dowódca 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka gen. bryg. Grzegorz Barabieda, przedstawiciel Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Anna Krakowiak, wójt gminy Książki Krzysztof Zieliński, członkowie Stowarzyszenia Rodzin 1 Polskiej Dywizji Pancernej z prezesem Joanną Wielgat na czele, prezes Klubu Historycznego im. Armii Krajowej w Łasinie Aleksandra Wojdyło oraz sołtys sołectwa Blizno Jacek Piskorski.
Dowódca 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka, gen. bryg. Grzegorz Barabieda, w imieniu biskupa polowego Wojska Polskiego Wiesława Lechowicza, odznaczył jubilata medalem „Milito Pro Christo” przyznawanym za zasługi w dawaniu świadectwa najwyższym wartościom oraz wytrwałej służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
Panu Alojzemu życzymy 200 lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności!

zdjęcie grupowe zdjęcie grupowe zdjęcie grupowe