W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej

młodzież sprzątająca cmentarz wojskowyW imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego zachęcamy do udziału przy realizacji akcji „W hołdzie Żołnierzom Armii Krajowej”. Akcja polega na znakowaniu tabliczkami pamiątkowymi grobów Żołnierzy Armii Krajowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Apel skierowany jest do osób prywatnych, samorządów, instytucji i organizacji, które mają pod opieką takie groby.

Aby wziąć udział w akcji, należy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić formularz, a następnie – wraz z dokumentacją poświadczającą udział danej osoby w AK – dostarczyć do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Termin składania zgłoszeń mija 30 września 2021 r. Akcja potrwa do końca 2021 r.

Więcej informacji oraz wniosek można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/w-holdzie-zolnierzom-armii-krajowej–zloz-wniosek-o-oznakowanie-grobu2