Święto Niepodległości w Gminie Książki

zdjęcie przedstawiające dzieci na scenie11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu: Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy.

Uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości w Gminie Książki rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele pw. Trójcy Świętej w Książkach w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. H. Sienkiewicza w Książkach oraz jednostek OSP z terenu gminy.

Po nabożeństwie, przy nowo ustawionych masztach w centrum Książek, nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

Dalsza część uroczystości odbywała się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach, gdzie po wygłoszeniu przez Wójta Gminy Krzysztofa Zielińskiego okolicznościowego przemówienia, odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Książkach oraz wręczono nagrody w konkursie „Kotylion na 11 listopada”.

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Książki, przybyłym gościom, delegacjom i pocztom sztandarowym za wspólne świętowanie.

Fotorelacja z obchodów Święta Niepodległości dostępna pod linkiem https://www.gokksiazki.pl/obchody-narodowego-swieta-niepodleglosci-11-11-22/