Dzienne archiwum: 10 Listopad 2021

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada narodowe święto niepodległości11 listopada – dzień upamiętniający najważniejsze wydarzenie w historii Narodu Polskiego.

103 lata temu Polska Odzyskała Niepodległość. Dzięki odwadze, wierze i sile naszych przodków dziś możemy żyć w wolnym kraju.

Uczcijmy ten dzień – oddajmy cześć i hołd bohaterom polskiej historii.

Deklaracja do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

ceeb logoPrzypominamy, że od 1 lipca 2021 r. każdy obywatel lub zarządca budynku jest zobowiązany złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dla budynków istniejących właściciel lub zarządca ma 12 miesięcy, natomiast dla nowo powstałych budynków termin ten wynosi 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła.

Deklarację można złożyć internetowo lub w formie papierowej w pokoju nr 21 w Urzędzie Gminy Książki.

„Złote Gody”

Złote GodyW dniu 9 listopada 2021 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Książkach Państwo Krystyna i Henryk Zarzeczni zostali uhonorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dekoracji dokonał Wójt Gminy Książki Krzysztof Zieliński. W ceremonii asystowali Przewodniczący Rady Gminy Marek Macikowski i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Anna Ojdowska. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, były gratulacje, kwiaty i życzenia. Nie zabrakło również toastu lampką szampana, tortu oraz pamiątkowego zdjęcia. Czytaj dalej