Dzienne archiwum: 7 Czerwiec 2024

Wybory do Parlamentu Europejskiego

grafika dekoracyjnaWybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już w najbliższą niedzielę 9 czerwca 2024 r. Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie od godz. 7.00 do godz. 21.00.

Głosować może każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów ukończy 18 lat. Aby zagłosować wyborca okazuje członkom obwodowej komisji wyborczej dokument umożliwiający potwierdzenie jego tożsamości.

Wszelkie informacje odnośnie wyborów dostępne są na stronie BIP Urzędu Gminy Książki w zakładce WYBORY – Wybory do Parlamentu Europejskiego.

Pod adresem:  https://gm-ksiazki.rbip.mojregion.info/1503/486/informacja-o-organizacji-bezplatnego-gminnego-przewozu-pasazerskiego-w-wyborach-poslow-do-parlamentu-europejskiego-zarzadzonych-na-dzien-9-czerwca-2024-r.html znajduje się rozkład jazdy autobusu do lokali wyborczych.

POSTĘPOWANIE ZAKUPOWE Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Osieczku

logotypy projektu

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Osieczku zaprasza do złożenia ofert w ramach zadnia pn. „Renowacja budynku plebanii w Osieczku”.

Dokumentacja postępowania dostępna jest poniżej:

pdf1)ZAPYTANIE_OFERTOWE_Osieczek

docRozeznanie cenowe

docZałącznik nr 1 – formularz oferty

pdfZałącznik nr 2 – Przedmiar

pdfZałącznik-nr 3-4

docZałącznik nr 5 projekt umowy-1

docZałącznik nr 6 oświadczenie – wykluczenie-1

docZałącznik nr 6 oświadczenie o wizji

docZałącznik nr 6 oświadczenie o zasobie ludzkim

docZałącznik nr 6 wykaz robót

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Książki

zdjęcie grupowePodczas dzisiejszej sesji Rada Gminy w Książkach udzieliła Wójtowi Gminy Książki Krzysztofowi Zielińskiemu wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu Gminy Książki za 2023 rok.
W głosowaniu wzięło udział 15 radnych. Wszyscy jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem Wójtowi Gminy Książki wotum zaufania, jak i za absolutorium.zdjęcie grupowe
Wójt Krzysztof Zieliński podziękował wszystkim radnym, sołtysom, pracownikom Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych gminy, organizacjom i stowarzyszeniom działającym na rzecz gminy, a także mieszkańcom za pracę i zaangażowanie, dzięki którym nasza mała ojczyzna stale się rozwija i staje się piękniejsza.

Każdy głos się liczy! – kampania profrekwencyjna Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu

grafika dekoracyjnaSamorządy miejskie i gminne, koła gospodyń wiejskich, formacje ochotniczej straży oraz sołectwa w całym regionie mają szansę na nagrodę za pomysłową, a w przypadku samorządów także skuteczną kampanię, która skłoni mieszkańców do licznego udziału w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Parlament Europejski nie jest tak odległy od naszych spraw, jak się czasem wydaje. Przeciwnie, zajmuje się kwestiami, które mają pierwszorzędne znaczenie dla regionu i każdego z nas. Proszę wszystkich o udział w wyborach 9 czerwca – mówi marszałek Piotr Całbecki. Czytaj dalej